Leevon Saldus

Pirmā Saldus SS/Leevon mājas spēlē – pirmais Saldus SS/Leevon punkts

Vakardien, Saldus pilsētas stadionā tika aizvadīta Latvijas Pirmās līgas spēlē, kurā Saldus SS/Leevon uzņēma viesus no Rīgas – JDFS Alberts. Kaut gan Alberts pirmie izvirzījās vadībā, atlikušo spēli gaitu kontrolēja Saldus vienība. Neskatoties uz to, ilgi gaidītos vārtus Saldus vienībai izdevās gūt tikai spēles pašās beigās. Spēle noslēdzās 1:1, kas Saldus komandai atnesa pirmo punktu šajā sezonā.

Iepriekš jau ziņojām, ka Saldus SS/Leevon savu debijas sezonu, Latvijas otrajā spēcīgākajā futbola līgā, piedzīvoja pagājušajā nedēļā, kad izbraukumā tika piedzīvots zaudējums Grobiņas SC, ar rezultātu 1:5. Taču vakardien Saldus SS/Leevon aizvadīja savu pirmo šīs sezonas mājas spēli, kurā sacentās ar leģendārā futbola trenera Jura Docenko vārdā nosaukto futbola skolas meistarkomandu – JDFS Alberts. Ja JDFS Alberts galvenais treneris Arturs Zakreševskis ar izvēlēto sākumsastāvu nepārsteidza, tad Saldus SS/Leevon galvenais treneris gan. Atšķirībā no pagājušās spēles, sākumsastāvā bija trīs izmaiņas un atkal tika eksperimentēts ar spēlētāju pozīcijām.

Spēles paša sākumā bija novērojams tas pats, kas nedēļu iepriekš, jo Saldus SS/Leevon arī šajā spēlē daudz vairāk bija ar bumbu kā pretinieki. Taču pirmā bīstamā epizode bija pie Saldus vārtiem, kad spēles 3. minūtē, tāla komandas biedra piespēle atrada Natanu Katu, kurš izrāvās pret vārtiem, bet veiksmīgi izgājienā spēlēja mājinieku vārtsargs – Guntars Grablovksis, kurš izklupienā savāca pa tālu atlaisto bumbu.
Spēles turpmākajās minūtēs, Alberts centās vairāk pieturēt bumbu, bet Saldus augstais presings viņiem neļāva bieži tikt pāri centram. Augstais presings attaisnojās spēles 4. minūtē, kad ar piespēli rupji kļūdījās Alberts aizsargi un bumbu pārtvēra Saldus futbola spēlējošā leģenda – Vladimirs Konovalovs, taču Konovalova sitiens bija daudz par augstu.
Turpmākajās minūtēs joprojām Alberts bija iespiests savā laukuma pusē, lai gan izteikta bumbas kontrole nebija ne vienai, ne otrai komandai. Taču spēles 6. minūtē, pie vēl viena sitiena tika Saldus vienība, kad Artis Lazdiņš atņēma Alberts spēlētājam bumbu un skrējienā esošais Nils Svarens izdarīja spēcīgu sitienu, bet bumba lidoja pāri vārtiem.
Lai gan bumba tikai retu reizi bija pie Alberts spēlētājiem, spēles 12. minūtē, līdzīgi kā pirmajā šīs sezonas spēlē, iekrita Saldus aizsardzības līnija. Pēc kārtējā Saldus SS/Leevon uzbrukuma, bumba nonāca aiz Alberts vārtiem, kuru, ar ļoti tālu piespēli, spēlē ievadīja Alberts vārtsargs Kristers Putniņš, Natans Kats, izcīnot gaisa bumbu, iemeta to vēl dziļāk Saldus laukuma pusē un pret vārtiem izskrēja Dāvis Zeltiņš. Lai gan Saldus aizsargi centās traucēt Zeltiņu, savu izdevību viņš izmantoja un ar vāju, toties precīzu sitienu tālajā stūrī, atklāja spēles rezultātu. 0:1!
Pēc zaudētajiem vārtiem nekas nemainījās un milzīgs pārsvars piederēja Saldus vienībai, taču, lai izlīdzinātu rezultātu, trūka pats galvenais – sitiens. Taču spēles 18. minūte mēs to sagaidījām, kad pēc laba Dmitrija Novgorodska centrējuma pie bumbas nonāca pieredzējušais Lazdiņš, kurš neizmantoja teicamu iespēju un no pašas vārtu priekšas sita taisni virsū Putniņam.
Turpmākās 20 minūtes joprojām bumba bija Saldus vienības kontrolē, bet neko ievērības cienīgu mājiniekiem neizdevās izveidot pie viesu vārtiem. Tikai 39. minūtē, Alberts beidzot spēja nokļūt līdz Saldus vārtiem un izpelnījās divus stūra sitienus pēc kārtas. Pēc otrā stūra sitiena, Grablovksis ar kulakiem izsita bumbu no soda laukuma, kur līdz galam nepacīnījās Saldus spēlētāji un Alberts spēlētājs izdarīja bīstamu sitienu no aptuveni 18 metriem, bet bumba lidoja nedaudz virs vārtu pārlikņa.
Pirmā puslaika izskaņā vēl sekoja viens Novgorodska sitiens un šīs spēlēs pirmā dzeltenā kartiņa, kuru nopelnīja viesu līderis Mārtiņš Remess, bet tas arī viss. Komandas devās atpūta pie rezultāta 0:1, viesu labā.

Spēlei atsākoties, abu komandu galvenie treneri izmantoja pirmās maiņas. Alberts rindās, Fricis Roderts nomainīja Ričardu Šaueru, bet Saldus SS/Leevon rindās, Vladimira Konovalova vietā nāca Artūrs Fjodorovs.

Arī otrā puslaika sākumā turpinājās Saldus SS/Leevon dominance. Spēles 49. minūtē, pēc teicamas Lazdiņa piespēles, Dmitrijs nonāca pašā vārtu priekšā, bet jau atkal bumba lidoja tieši virsū vārtsargam.
Nākamo 15 minūšu laikā, kaut gan bumba joprojām bija Saldus SS/Leevon rīcībā, izņemot pāris uzplaiksnījumus, Saldus vienībai neizdevās neko izveidot. Līdz 64. minūtei, kad Alberts spēlētājs nospēlēja ar roku, nedaudz ārpus soda laukuma. Soda sitienu izpildīja Lazdiņš, taču bumba lidoja pāri vārtiem.
Spēles 67. minūtē, Alberts aizsargi atkal kļūdījās ar piespēli gar saviem vārtiem un bumbu pārtvēra, uz laukuma nesen uznākušais, Ričards Seļickis. Seļickis izdarīja sitienu ar pirmo pieskārienu, bet bumba lidoja pāri pustukšajiem vārtiem.
Turpinājās Saldus SS/Leevon bumbas kontrole un 76. minūtē, pēc laba Seļicka centrējuma, sitienu ar galvu izpildīja Fjodorovs, bet bumba atkal kā noburta lidoja tieši virsū vārtsargam.
Spēles beigām tuvojoties, acīm redzamas kļūdas pieļāva spēles tiesneši, kas radīja asumus starp abu komandu spēlētajiem. Tāpat neizpalikām bez teātra, jo bieži varējām vērot Alberts spēlētāju izrādi.
Spēles beigās, tikai retu reizi Alberts tika pie bumbas. Spēles 93. minūtē, laba izdevība pielikt punktu bija Alberts līderim Remesam, bet centrējums bija nedaudz par augstu, līdz ar to, arī Remess ar galvu sita pāri vārtiem.
Uzreiz pēc Remesa izdevības, laukuma vidusdaļā, Alberts spēlētājs nospēlēja ar roku. Tā kā bija klāt pēdējā kompensācijas minūte, visi Saldus SS/Leevon spēlētāji devās uz priekšu, bet soda sitienu izpildīja Artūrs Namiķis, kurš devās laukumā 2. puslaika vidū. Namiķis iespēlēja soda laukumā, kur neveiksmīgi no vārtiem iznāca Putniņš, ko izmantoja Saldus SS/Leevon kapteinis – Gints Freimanis, un guva ne tikai savus pirmos, bet arī komandas pirmos vārtus no spēles. 1:1!
Pēc vārtu guvuma Saldus vienība nesamierinājās ar rezultātu un metās uz priekšu, lai izcīnītu uzvaru, taču tas neizdevās un spēle noslēdzas ar rezultātu 1:1. Līdz ar to, Saldus vienība ieguva pirmo šīs sezonas punktu, bet Alberts vienībai tas bija 4. punkts.

Nākamā Saldus SS/Leevon spēle jau nākam sestdien, kad Saldus uzņems čempionāta līdervienību no Daugavpils – Lokomotiv.

Atgādinām, ka visas Saldus SS/Leevon spēles tiks translētas Leevon Facebook lapā un Youtube kanālā.

Saldus SS/Leevon – JDFS Alberts 1:1 (0:1)
11.07.20., Saldus pilsētas stadions. Skatītāju skaits – 250.

Vārti: 0:1 D.Zeltiņš 12′, 1:1 G.Freimanis 90+4′
Brīdinājumi: M.Remess 45+2, N.Svarens 73′, N.Ozols 88′, D.Zeltiņš 90+5, V.Urbano 90+5

JDFS Alberts: K.Putniņš, R.Buivids, M.Remess, D.Zeltiņš, N.Kats (B.Skrastiņš 70′ (A.Alksnis 87′), K.Strautmanis, P.Dombrovskis (R.Rode 75′), A.Brīvers, M.Pūce, R.Šauers (F.Roderts 46′), K.Andersons. Galvenais treneris – Arturs Zakreševskis.

Saldus SS/Leevon: G.Grablovskis – O.Deaks (V.Urbano 53′), G.Freimanis, M.Biders, N.Ozols – D.Novgorodskis, N.Svarens, K.Neilands (R.Seļickis 55′), A.Lazdiņš (A.Namiķis 79′) – D.Vitkovskis (D.Jansons 62′), V.Konovalovs (A.Fjodorovs 46′). Galvenais treneris – Māris Landmanis.

Galvenais tiesnesis – Vasilijs Mordatenko

Latvijas Pirmā līga, 3. kārta:
18.07.20.
Saldus SS/Leevon – JDFS Alberts 1:1 (0:1)
Skatītāju skaits: 250

18.07.20.
FK Smiltene/BJSS – FC Lokomotiv Daugavpils 1:6 (0:2)
Skatītāju skaits: 280

18.07.20.
FK Auda – SK Super Nova 2:3 (1:2)
Skatītāju skaits: 75

18.07.20.
Rēzekne – FK Dinamo Rīga 1:0 (0:0)
Skatītāju skaits: 250

Latvijas Pirmā līgaSUNZVV.S.P
1FC Lokomotiv Daugavpils330011:2+99
2SK Super Nova32107:3+47
3JDFS Alberts31112:3-14
4Grobiņas SC21015:3+23
5FK Auda31024:5-13
6FK Smiltene/BJSS31023:7-43
7Rēzekne30023:7-43
8FK Dinamo Rīga20110:1-11
9Saldus SS/Leevon20112:5-41

Rezultatīvākie spēlētāji:
A.Erkin (FC Lokomotiv Daugavpils): 4
M.Andreev (FC Lokomotiv Daugavpils): 3
A.Davidenkovs (SK Super Nova): 3

Informāciju sagatavoja:
Edgars Andersons, Saldus SS/Leevon

Šeit var noskatīties pilnu tiešraides ierakstu no Saldus SS/Leevon spēles pret JDFS Alberts:

Iesaki arī citiem!