Leevon PPK

Saldus SS/Leevon saglabā vietu Pirmajā līgā

Šonedēļ, 15. decembrī, Latvijas Futbola federācijas valdes sēdē tika pieņemts gala lēmums, kas attiecas uz nākamās sezonas līgu dalībniekiem. Oficiāli zināms, ka Saldus pilsētā arī nākamgad būs Latvijas Pirmās līgas futbols!

Oficiāli varam paziņot, ka 2020. gada sezona ir noslēgusies un tajā, 9 komandu konkurencē, Saldus SS/Leevon diemžēl ierindojās pēdējā vietā, kas sākotnēji būtu nozīmējis, ka mums nāktos pamest Pirmo līgu, taču tā nenotiks. Šonedēļ tika lemts, ka čempionāta 9. vieta saglabās vietu Pirmajā līgā. Atgādinām, ka sezona netika izspēlēta līdz galam COVID-19 dēļ. Tas potenciāli mums liedza iespēju apsteigt priekšpēdējo vietu, kas ļautu saglabāt vietu līgā pēc sportiskā principa, kas arī līdz galam netiktu ievērots, ja mēs automātiski tiktu pazemināti vai arī pārspēles tiktu nozīmētas īsi pirms nākamās sezonas sākuma.

Sēdē tika nolemts arī tas, ka nākamgad Pirmajā līgā spēlēs 10 komandas. Lincencēšanas procesu uzsākt paredzēts gada beigām/nākamā gada sākumā, bet, ja nekas nemainīsies, tad, atšķirībā no šī gada sezonas, Pirmajā līgā vairs nebūs čempionvienība Lokomotiv Daugavpils, kuras vietu ieņems Virslīgas 10. vietas ieguvēja – Tukums 2000/TSS, bet kā 10. dalībniece un līgas jaunpienācēja būs 2. līgas čempionvienība – Albatroz SC no Jelgavas. Par nākamās sezonas konkurentiem, sastāviem un visu pārējo esam ieplānojuši runāt pirms sezonas, kad būs sācies sagatavošanās posms.

Šī gada sezona mums bija īpaša, jo pieredzējām debiju Latvijas 2. spēcīgākajā futbola sabiedrībā. Tas mums kā organizācijai sagādāja daudz pārbaudījumus gan starpsezonā, gan sezonas gaitā, kas attiecās gan uz sastāva komplektāciju, gan uz citiem pasākumiem. Daudzas lietas mums izdevās, bet daudz ko varam vēl uzlabot, lai gala rezultāts būtu maksimāli labākais. Papildus tam, mums vēl ir idejas, kuras realizēt tuvāko sezonu gaitā, no kurām daļa tiks realizētas jau gaidāmajā 2021. gada sezonā. Viena no lietām, ko pirms sezonas vēlējāmies, bija saglabāt Saldus spēlētājus kā komandas kodolu. Vairāk vai mazāk tas mums izdevās, lai gan sezonas gaitā, lai uzlabotu komandas sniegumu, mums nācās piesaistīt vairākus spēlētājus, kuriem ar Saldus pilsētu nav bijis iepriekšējs sakars.

“Šī sezona parādīja, ka varam rādīt labu futbolu laukumā. Ticu, ka nākamajā sezonā arī cipari uz tablo būs mums daudz labvēlīgāki. Viss, kas ir vajadzīgs – ir laiks! Diemžēl daudzi to negrib saprast, bet sportā bez pacietības nevar. Ir jāsagremo un jāiet tālāk.”, savu komentāru par aizvadīto sezonu sniedza viens no komandas līderiem – Niks Ozols. ”Mēs esam jauna komanda Pirmajā līgā, kura turas uz “vecajiem” spēlētājiem. Arī Artis (Lazdiņš) un Gints (Freimanis) nav nekādi spriganie, bet ar savu pieredzi spēj labi motivēt jaunos, kā arī mani. Ceru, ka jaunie redz un mācās! Gribētu ticēt, ka viņi saprot, ka viss process laukumā notiek caur smagu darbu! Jā, mūsu treniņprocess varētu būt vēl profesionālāks, bet ir tā kā ir. Jebkurā gadījumā, ikvienam parādījām, ka neesam ar pliku roku ņemami un kad laukumā cīnāmies par katru laukuma centimetru. Zinu, ka nākamajā sezonā viss ies uz augšu!”, turpināja Ozols. Jautājot par organizētību, spēlētājs atzina: “Es kā spēlētājs varu teikt tikai labus vārdus par kopējo komandas kolektīvu un par profesionālo attieksmi no trenera puses. Viss vienmēr bija sagatavots, lai katrs spēlētājs justos svarīgs un nozīmīgs. Domāju, ka komandas cilvēki, kas par to rūpējas, ir, ja ne paši labākie, tad noteikti vieni no labākajiem visā līgā!”.

Nika Ozola teikto papildināja mūsu pērnā gada sezonas uzbrukuma līderis Dmitrijs Novgorodskis: “Pirmās līgas līmenis šogad bija daudz augstāks nekā iepriekšējos gados”.  Dmitrijs arī salīdzināja Saldus SS/Leevon treniņu procesu ar savu iepriekšējo karjeras pieredzi: “Salīdzinot ar Tukuma laikiem (iepriekš spēlējis Tukums 2000), šogad treniņprocess bija zemākā līmeni. Nebija ne sagatavošanās periods,  ne treniņu procesa sadalījums pa periodiem,  kā arī cilvēku skaits treniņos bija tāds, kāds viņš bija. Aizvadot vienu treniņu nedēļā – nevar veiksmīgi spēlēt. Protams, visu ietekmēja COVID”. Taču kopumā, Dmitrijs ir apmierināts ar organizāciju un redz tajā potenciālu: “Mediju ziņā, Leevon ir ļoti daudzsološs projekts ar lielu nākotni. Prieks arī par jaunajiem džekiem, kuriem tika dota iespēja un to izmantoja, veiksmīgi iekļaujoties komandā. Jā, varbūt spēles laiks nebija liels, bet prieks par progresu, kuru varēja novērot katrā spēlē! Atliek teikt milzīgu paldies komandas biedriem un treneriem, un visiem, kuri šogad bija ar mums arī ārpus laukuma! Esmu pārliecināts, ka nākamgad rezultāti būs daudz labāki!”.

Sīkāk par visu, kas izdevās un neizdevās, esam ieplānojuši filmēt “Leevon Runā” tiešraides raidījumu, kur uz sarunu tiks aicināts kluba galvenais treneris – Māris Landmanis. Par tiešraides datumu un laiku mēs ziņosim Leevon soc. tīklu lapās. Kopumā, starpsezonas laikā, esam vienojušies par vairākām “Leevon runā” epizodēm, kurās, līdzīgi kā “Futbols no tribīnes”, uz sarunu tiks aicināti gan sabiedrībā atpazīstami cilvēki, gan Saldus SS/Leevon spēlētāji.

Kā organizācija, mēs vēlamies teikt milzīgu paldies visiem, kas bija kopā ar mums šajā sezonā un tiekamies nākošajā!  

#EsmuParSaldu

Iesaki arī citiem!