Leevon Saldus

Jau rīt, 9. aprīlī, ar spēli viesos pret Riga FC-2 sāksim jauno Optibet Nākotnes līgas sezonu. Šī gada sezona sola vēl vairāk futbola, jo līgā startēs 14 klubi – 7 pērnās sezonas dalībnieki, trīs klubi no 2. līgas un 4 Virslīgas klubu dublieri. Mūsu starta priekšvakarā, skaidrosim, ko mūsu atbalstītāji var sagaidīt no jaunās sezonas un kāpēc esam bijuši tik klusi šajā starpsezonā.

Šodien, ar spēli starp FS Jelgava un RFS-2 sākas jaunā Optibet Nākotnes līga sezona. Šogad turnīrā dalību ņems 14 klubi, līdz ar to katram klubam ir paredzēts aizvadīt 26 spēles, divos apļos – 13 mājās, 13 viesos.

Starp turnīra dalībniecēm būs septiņi pērnās sezonas dalībnieki – mēs, jau pieminētā FS Jelgava, Smiltene/BJSS, Grobiņa/LFS, Dinamo Rīga, Rēzekne un JDFS Alberts, trīs klubi, kuri pērn spēlēja 2. līgā – Skanstes SK, Salaspils un AFA Olaine, kā arī četras Virslīgas klubu dublieru komandas – RFS, Riga FC, Tukums 2000/TSS un Valmiera/VSS.

Kā vienmēr, arī šogad klubi cīnīsies ne tikai par līgas čempiona godu, bet arī par ceļazīmi uz Latvijas futbola augstāko līgu – Optibet Virslīgu. Savukārt, klubs, kuram nedaudz pietrūks vietu sadalījuma ziņā, tiks pie iespējas piedalīties pārspēlēs, kur pretī stāsies Virslīgas 9. vietas īpašniece. Turpretim, pēdējās divas vietas būs spiestas pamest līgu, taču 12. vietas ieguvēja piedalīsies pārspēles par vietas saglabāšanu pret 2. līgas 3. vietas ieguvēju.

Kad LFF nāca klajā ar paziņojumu, ka Optibet Nākotnes līgai pievienosies četras dublieru komandas, daudziem, tai skaitā arī mums, radās bažas par to, vai lielā spēlētāju rotācija starp dublieru un Virslīgas komandām nemaitās līgas kvalitāti kā tas jau ir noticis agrāk, kad Pirmajā līgā spēlēja Virslīgas klubu dublieri. Proti, vienu spēli Virslīgas klubs atsūta spēlēt jaunos, bet nākamajā, lai iegūtu spēļu praksi, laukumā tiek sūtīts Virslīgas sastāvs. Taču šoreiz LFF to ir ņēmusi vērā un dublieru sastāvā varēs pieteikt U-21 spēlētājus un tikai 3 pieredzējušos. Vismaz publiskajā telpā, pārējie klubi nav izteikuši iebildumus pret šādu modeli un arī mēs piekrītam, ka, ievērojot šos noteikumus, līga būs ieguvēja, bet, kas pats svarīgākais – ieguvēji būs Latvijas jaunie futbolisti. Paturpinot par dublieriem, tie varēs pazaudēt vietu līgā, taču uz vietu Virslīgā tie nepretendēs.

Ja reiz par ceļazīmēm uz augšu un leju, būtu jārunā arī par iespējamo vietu sadalījumu. Kā jau ierasts, pēdējo sezonu laikā ir grūti kaut ko prognozēt. Domājams, ka arī šī sezona neiztiks bez saviem pārsteigumiem turnīra tabulā. Kā ierasts, arī klubu sastāvus ir grūti prognozēt. Par sastāviem un citu klubu spēlētāju sniegumu varēsim uzrakstīt sezonas gaitā, taču balstoties uz starpsezonā redzēto un pašu klubu izteikumiem, pie galvenajiem pretendentiem varam pieskaitīt FS Jelgava un Skanstes SK. Starp citu, arī Skansti varam pieskaitīt pie nosacītajiem dublieriem, jo tās galvenā komanda ir Metta, taču, tā kā Skanste ir reģistrēta kā atsevišķa organizācija, tā startē pilnvērtīgi, līdz ar to tai nav pieļaujama spēlētāju migrēšana kā tas ir atļauts dublieru komandām. Lai veiktu abpusējas spēlētāju maiņas, Mettai būs jāsagaida vasara, kad no jauna vaļā vērsies darījumu logs. Turpinot par favorītiem, domājams, ka izsalkusi būs arī Rēzekne, kura pagājušajā sezonā par mata tiesu piekāpās Super Nova, kura nopelnīja tiesības startēt šī gada Optibet Virslīgā. Protams, būs interesanti pavērot arī uz ko būs spējīga Dobrecova vadītā Grobiņa, kura šogad ir noslēgusi oficiālu sadarbību ar Liepājas Futbola skolu, kas redzams arī viņu nosaukumā – Grobiņas SC/LFS. Taču nevar aizmirst arī par visiem pārējiem klubiem, jo kā jau rakstīju – Optibet Nākotnes līga ir vieta, kur neko nevar paredzēt.

Ja reiz pieskārāmies klubu nosaukumu maiņai, mums, protams, vissaistošākās ir pašu izmaiņas šajā sakarā. Turpmāk vairs nebūsim Saldus SS/Leevon, bet gan Leevon Saldus. Pārņemt visas tiesības uz vietu līgā mūsu organizācijai bija svarīgi jau iepriekš, taču šajā starpsezonā beidzot tas ir izdevies. Tas mums palīdzēs arī pie sponsoru un sadarbības partneru piesaistes, jo iepriekšējā kārtība, kad visi procesi notika caur vairākām mums saistītām organizācijām, potenciālajiem partneriem nebija simpātiska. Tātad turpmāk – klubs, kuru mīlam un tad pilsēta, kuru pārstāvam un cienām!

Nedaudz atgriežoties pie prognozēm, nevar neminēt mūsu pašu mērķus. Šajā sakarā, pirmssezonas konferencē mūsu galvenais treneris Māris Landmanis bija diezgan tiešs – vajag būt tabulas augšējā daļā jeb TOP 7. Kā jau iepriekš rakstīju, tad šajā līgā ir grūti prognozēt lietas, taču šāds mērķis mums ir šķietami sasniedzams. Protams, bažas rada tas, ka starpsezonā mūs ir pametuši vairāki spēlētāji un lielāku lomu nāksies uzņemties mūsu jaunajiem spēlētājiem, taču klāt nākuši ir jauni spēlētāji. Tā, piemēram, mūsu pērnās sezonas mūris – Helmuts Saulītis, kurš mūsu sastāvā spēlēja teicami – 5 no 10 spēlēm paliekot sausā, šogad ir atgriezies Virslīgā un pārstāv Tukums 2000, bet viņa vietā nācis Kaspars Ikstens. Par pieredzējušā Ikstena pievienošanos ziņojām jau pirms pērnās sezonas, kad Ikstens pievienojās ar mērķi iegūt spēļu praksi līdz pērnā gada vasaras darījuma loga atvēršanai, bet Covid-19 pandēmijas dēļ sanāca tā, ka darījumu logs atvērās un Ikstens pārcēlās uz FK Liepāja, līdz ar to nepaguva aizvadīt nevienu spēli mūsu rindās. Tagad Ikstens ir mūsu rīcībā un būs ne tikai mūsu pirmais numurs, bet organizācijā darbosies arī kā menedžeris un akadēmijas spēlētāju mentors. Paredzams, ka Ikstena pievienošanās dos arī vairāk minūtes mūsu ilggadējam vārtu vīram – Guntaram Grablovskim.

Arī pārējās līnijās mums ir izmaiņas. Tā, piemēram, aizsardzībā sagaidāms, ka retāk laukumā redzēsim mūsu iepriekšējo sezonu kapteini Gintu Freimani. Līdz ar to atklāts jautājums, kurš tiks iecelts šajā godā? Iepriekš ir izskanējis, ka pats Freimanis šajā “amatā” redz citu mūsu aizsargu – Kārli Slūtiņu, taču arī Slūtiņu šajā sezonā mēs redzēsim mazāk. Sezonas ievadā, nāksies iztikt arī bez Mārtiņa Bidera, kurš pirmssezonas pārbaudes spēlē tika pie savainojuma. Trīs potenciālo pamatsastāva aizsargu iztrūkums, protams, rada bažas, taču pirmssezonas konferencē Māris Landmanis mierināja, ka par aizsardzības līniju viņš ir pārliecināts, jo ar mums joprojām ir pieredzējušais Nauris Bulvītis un pērn teicami spēlējošais Oskars Deaks, kā arī gatavībā ir mūsu leģionārs Ēriks Fridlanders un pieredzējušais Niks Ozols, bet no Valmieras mums ir pievienojies talantīgais Daniels Lērme.

Pērnajā sezonā, kad uzņēmām sev vēl neredzētus apgriezienus, savu roku pielika arī mūsu Dienvidkorejas spēlētāji. Īpaši izcelt varēja uzbrūkoša tipa pussargus – Deividu Ānu un Hong-Hvanu Džī. Taču šogad šie spēlētāji ir devušies prom un, vismaz sezonas sākumā, nav plānota jaunu Dienvidkorejas spēlētāju pievienošanās. Taču pašas būtiskākās izmaiņas vidējā līnijā ir viena spēlētāja izteiksmē – uz mūsu sadraudzības klubu Vācijā ir devies Artis Lazdiņš. Greifswalder FC rindās Lazdiņš ne tikai palīdz klubam cīnīties par ceļazīmi uz augstāku līgu, bet arī darbojas kā treneris un drīzumā paaugstinās savu kvalifikāciju.
Taču arī šeit Māris Landmanis izteicās pozitīvi, jo komandā joprojām ir pērnās sezonas līderis Kristofers Kravčenko, kā arī labi spēlējošais Viktors Geraskins. Izmaiņu dēļ, varam paredzēt, ka pie daudz lielāka spēles laika tiks mūsu gados jaunie spēlētāji – Andris Šteins, Mārtiņš Cālītis un Aleksandrs Fadeičevs. Pieminēšanas vērts ir arī Ričards Seļickis, kurš šogad var kļūt par pirmo Leevon spēlētāju, kurš mūsu rindās laukumā ir devies 50 spēlēs. Šobrīd Seļicka kontā ir 43 spēles, no kurām 26 viņš ir devies pamatsastāvā. Paturpinot par jaunajiem, lielas cerības tiek liktas uz mūsu akadēmijas audzēkni, dobelnieku – Anriju Tomasu Kmetjuku, kurš, visdrīzāk, kļūs par jaunāko spēlētāju, kurš spēlējis Leevon rindās. Pie tam starpsezona rādīja, ka no šī spēlētāja varam sagaidīt ļoti labu sniegumu. Vēl viens potenciālais pamatsastāva spēlētājs šajā sezonā ir ukrainis Vladislavs Slobodskijs, kurš Latvijā ir ieradies bēgļu gaitās. Šajā sakarā, kārtējo reizi nosodām diktatora Putina režīmu un visus viņa atbalstītājus par zvērībām, ko tie veikuši un atbalstījuši, un aicinām atbalstīt ukraiņus viņu brīvības karā pret okupantiem, ziedojot šeit:

https://www.ziedot.lv/ukrainas-cilvekiem-4203

Lielākās bažas kā ierasts ir ar uzbrukuma līniju, par ko arī Māris Landmanis neradīja pilnīgu pārliecību. Šobrīd sastāvā ir tikai viens izteikts uzbrucējs – nigērietis Hamīds Jr. Protams, joprojām gaidām Leevon visu laiku rezultatīvākā spēlētāja Dmitrija Novgorodska atgriešanos, taču šobrīd pilnīga skaidrība par Dmitrija spēlēšanu nav un, pat ja Dmitrijs atgriezīsies, paies laiks, kad Dmitrijs atgūs savu kādreizējo formu. Bez pieminētajiem spēlētājiem, pie uzbrucējiem tiek pieskaitīts arī mūsu jaunieguvums Rūdolfs Muižnieks, kurš iepriekš spēlējis Valmiera FC dublieros. Pirmssezonas pārbaudes spēles apliecināja, ka Rūdolfs ir prasmīgs spēlētājs, taču varam viņu uzskatīt vairāk par flanga spēlētāju, nevis uzbrucēju.

Sastāvā ir pieteikts arī pieredzējušais Vladimirs Konovalovs, kurš šogad svinēs savu 40 gada jubileju. Konovalovs ir mūsu klubam īpašs spēlētājs, ne tikai tāpēc, jo daudz mums ir palīdzējis kā spēlētājs, bet arī tāpēc, jo savulaik ir bijis kā treneris vairākiem mūsu spēlētājiem, tai skaitā arī mūsu galvenajam trenerim – Mārim Landmanim. Sastāvā Konovalovs ir iekļauts, jo šogad plānojam noorganizēt un aizvadīt Konovalova karjeras atvadu spēli.

Ja runājam par sastāvu, pilns sastāvs un spēlētāju profili ir apskatāmi mūsu jaunajā mājaslapā – sadaļā “Sastāvs“. Turpmāk visa informācija, kas saistīta ar mūsu meistarkomandu, būs apskatāma vienviet. Šīs mājaslapas izveide ir arī galvenais iemesls, kāpēc šajā starpsezonā bijām tik klusi un neziņojām ne par spēlētāju pārējām, ne par pārbaudes spēlēm. Vēlējāmies startēt šo sezonu ar jaunu skatu. Taču turpmāk mēs biežāk centīsimies veidot rakstus, kas būs mūsu atbalstītājiem saistoši. Protams, lielākais šķērslis joprojām būs laika deficīts, jo joprojām darbojamies aiz mīlestības pret Leevon, un joprojām mums trūkst papildspēki, kuri būtu gatavi mesties iekšā šajā procesā Saldus futbola nākotnes vārdā. Informācijai, jaunās mājaslapas izveide nenozīmē to, ka tiek apturēta mūsu futbola skolas mājaslapas darbība. Arī turpmāk tā darbosies, taču tikai futbola skolas interesēs.

Mūsu atbalstītāji joprojām tiks lutināti ar spēļu tiešraidēm. Arī šogad plānojam filmēt ar divām kamerām un mums joprojām būs komentētājs, neskatoties uz to, vai konkrētajā spēlē komentēšu es (rakstu veido Edgars Andersons), vai kāds cits, kurš tiks pieaicināts manas prombūtnes laikā. Atšķirībā no iepriekšējiem gadiem, mēs laicīgi ziņosim, vai tiešraide tiks nodrošināta vai nē. Mājas spēļu translācijām nevajadzētu būt šķēršļiem, taču nevaram to teikt par izbraukuma spēlēm, jo ne visos stadionos ir iespēja paslēpt tehniku no laikapstākļiem. Šī iemesla dēļ netiks translēta mūsu šīs sezonas pirmā spēle pret Riga FC-2. Līdz ar to aicinām visus atbalstītājus ne tikai doties klātienē atbalstīt savu klubu Saldus pilsētas stadionā, bet arī izbraukumos. Vēl sezonas laikā ir plānota mūsu bāra atvēršana, kas kalpos kā kluba māja, kā arī ēdienu un dzērienu tirdzniecība stadionā.

Kopumā, gaidāma ļoti interesanta sezona, kura mums sāksies ar 6 izbraukuma spēlēm, bet beigsies 13. novembrī. Sezonas laikā būs arī vairākas vakara spēles, kad Saldus stadionā iedegsim prožektoru gaismas. Neskatoties uz visu, mēs ļoti gaidām visus Saldus novada iedzīvotājus un mūsu Leevon audzēkņu ģimenes stadionā gan mūsu mājas, gan izbraukuma spēlēs. Iepriekšējās sezonas esam bijuši viens no apmeklētākajiem klubiem Latvijā un šogad ceram uz vēl lielāku atbalstu.

#EsmuParSaldu un Tu? ❤️

Ja vēl neesi redzējis mūsu pirmssezonas sarunu ar Māri Landmani, piedāvājam to noskatīties šeit:

Informāciju sagatavoja:
Edgars Andersons

Iesaki arī citiem!