Leevon Saldus

Leevon Saldus

LEEVON tika dibināta kā futbola skola 2013. gadā, lai radītu proaktīvu kustību Latvijā, kas iedvesmotu šīs valsts iedzīvotājus iepazīt pasaules populārāko sporta veidu – futbolu.

Šobrīd LEEVON piedāvā daudzpusīgu un pilnvērtīgu fizioloģisko attīstības programmu bērniem no 3 gadu vecuma, talantīgākajiem audzēkņiem, piedāvājot iespēju attīstīties un augt mūsu akadēmijas sistēmā.

Kopš 2019. gada esam arī pieaugušo futbolā, šobrīd spēlējot Optibet Nākotnes līgā. Taču neskatoties uz mūsu spēlētāju vecumu, LEEVON misija paliek nemainīga – Iedvesmot pilnveidoties.

 

 • Latvijas 2. līgas Rietumu zonas čempions (2019.)
 • Optibet Nākotnes līga dalībnieks (2020.-…)

LEEVON /līvon/

Mēs, LEEVON dibinātāji, ļoti cienām mūsu zemi – Latviju, tāpēc nosaukumā vēlējāmies pārnest daļu tās enerģijas. Šī enerģija un Latvijas spēks ir tās vēsture un cilvēki, kuri šeit vienmēr ir dzīvojuši. Latvijas vēsturē stipri iekodēts ir nosaukums – „Livonija”. Tādēļ tika lemts nosaukumu asociēt ar šo konfederāciju, jo arī LEEVON futbola skolas aizsākumi ir meklējami Rīgā. Tātad LEEVON – Livonija.

Arī divi „e” burti LEEVON nosaukumā nav nejauši. Pirmkārt, šādi nosaukums ir draudzīgāks angļu valodai, kas ir vispārpieņemta starptautiska valoda. Angļu valodā divi blakus esoši „e” burti veido skaņu “ī”. Otrkārt, saliekot divus lielos „E” burtus kopā ar mugurām, tie veido spēcīgo latvju zīmi – „Ūsiņu”, kura arī tiek izmantota kā LEEVON spēka un enerģijas simbols.

Atjautīgākie angļu valodas pratēji, iespējams, būs ievērojuši vēl vienu LEEVON šķautni. Izrunājot nosaukumu, var saklausīt divu vārdu salikumu angļu valodā – „live on”, kas tulkojumā nozīmē – „dzīvot uz priekšu”.

Logo

Izstrādājot LEEVON logotipu, vēlējāmies pieturēties pie nerakstītas Eiropas futbola klubu ētikas, veidojot apaļu logotipu, kas ļoti vienkārši simbolizē futbola bumbu.

Logotipa vidū ir ierakstīts futbola skolas nosaukums, kas šķērso divu futbola vārtu siluetus, rezultātā veidojot mūsu simbolu – Ūsiņa zīmi.

Logotipa un LEEVON pamatkrāsa ir tumši sarkanā, kas izteikti simbolizē enerģiju, kā arī veido asociāciju ar Latviju.

Simbols - ūsiņš

Ūsiņš ir dievība latviešu mitoloģijā. Tas ir gaismas un pavasara Dievs – auglības simbols, zirgu un bišu aizgādnis.

Ūsiņš ir dzīvības zīme. Tā ir ļoti spēcīga aizsardzības zīme. Tā tika vilkta gan šūpuļos, gan uz sliekšņiem, gan citur. Eksperimentāli ir noteikts, ka šī zīme spēj neitralizēt arī kādu daļu no kaitīgā starojuma struktūras. Šī zīme dod arī spēku vārgajiem, dziedē slimības un stiprina savienības.

Talismans - Rūsiņš

Mūsu talismans ir zirgs, vārdā Rūsiņš. Zirgs simbolizē spēku, gudrību, veselību un veiksmi. Rūsiņš ir talismans, kas atklāj un simbolizē LEEVON svarīgākās vērtības.
48 +

Spēles

4439 +

Pulcēti skatītāji

53

Spēlētāji

6

pārstāvētas valstis

Vēsture

2013.

 • Divi draugi – Māris Landmanis un Klāvs Jurciks, apvienojot savas zināšanas un sapņus, dibina Futbola skolu LEEVON, kas darbību uzsāk Rīgā – abu saldenieku toreizējā dzīvesvietā.

2016.

 • Mārim Landmanim dzimst ideja par LEEVON akadēmiju.
 • Latvijas Futbola Federācija atzīst LEEVON par Latvijas radošāko bērnu un jauniešu futbola klubu.

2019.

 • LEEVON noslēdz sadarbību ar Saldus novadu un Saldus Sporta skolu par futbola popularizēšanu un attīstību novadā.
 • LEEVON debitē pieaugušo futbolā kā organizators – Latvijas 2. līgas Rietumu zonā startējot ar nosaukumu Saldus SS/Brocēnu NBJSS. Mērķis – apvienot visus bijušos Saldus futbolistus, kuri laiku gaitā nonākuši citos klubos.
 • Tiek uzstādīts LEEVON apmeklētības rekords. Spēli pret FK Karosta klātienē vēro 870 skatītāji.
 • LEEVON noslēdz sadarbības līgumu ar vācu klubu – Greifswalder FC, un tā akadēmiju.
 • Kristers Dreimanis, uzvarā pār FK Lielupe (11:0), kļūst par jaunāko spēlētāju LEEVON vēsturē (15 gadi 10 mēneši 10 dienas). Šī uzvara ir arī rezultatīvākā uzvara LEEVON vēsturē.
 • Savā debijas sezonā LEEVON izcīna 1. vietu 2. līgas Rietumu zonā.
 • 2. līgas finālturnīra pusfinālā, divu spēļu summā, piekāpjamies Rīgas zonas uzvarētājiem – Ghetto FC (Rīga). Taču Ghetto FC atsakās no iespējas startēt Latvijas Pirmajā līgā. LFF, ievērojot un novērtējot LEEVON darbu, piešķir iespēju Saldus pilsētai iziet akreditāciju Pirmajai līgai. Šo iespēju LEEVON nelaiž garām un, nokārtojot visu dokumentāciju, atgriež Pirmās līgas futbolu Saldū.

2020.

 • LEEVON sastāvam pievienojas 2 bijušie izlases spēlētāji – topošais komandas kapteinis Gints Freimanis un Artis Lazdiņš. Abi kļūst par pirmajiem LEEVON spēlētājiem, kuriem ir izlases pieredze.
 • Tiek demonstrēta pirmā LEEVON Runā epizode. Kā pirmais viesis tika pieaicināts Gints Freimanis, lai gan epizode ar Arti Lazdiņu tika nofilmēta pāris stundas ātrāk. LEEVON Runā veidotājs ir Jānis Ozols, bet vadītājs – Edgars Andersons.
 • LEEVON, zem nosaukuma Saldus SS/Leevon, debitē Latvijas otrajā spēcīgākajā futbola sabiedrībā – Latvijas Pirmā līga.
 • LEEVON kļūst par pirmo Pirmās līgas klubu, kuri nodrošina spēļu tiešraides ar komentētāju. Tiešraides komentē Leevon Runā vadītājs – Edgars Andersons, bet tiešraides esamību nodrošina LEEVON tehniskais cilvēks – Jānis Ozols.
 • Par pirmo LEEVON vārtu autoru Pirmajā līgā kļūst Aleksejs Giļņičs, realizējot 11 metru soda sitienu zaudējumā pret Grobiņas SC (1:5). Šī bija arī pirmā Pirmās līgas spēle LEEVON vēsturē.
 • LEEVON uzsāk savu ceļu uz pilnvērtīgu akadēmiju. Pirmajā gadā, sporta klasē mācības uzsāk 4 audzēkņi.
 • Savā 1. līgas debijas sezonā paliekam pēdējā – 9. vietā, neizcīnot nevienu uzvaru. Taču, to iemesla dēļ, ka sezona tiek pārtraukta Covid-19 pandēmijas un līgas paplašināšanas dēļ, mēs savu vietu līgā saglabājam un tiekam pie iespējas startēt arī 2021. gada sezonā.
 • LEEVON iegūst LFF Genādija Šitika balvu, tiekot atzītam par Latvijas labāko jaunatnes futbola organizatoru.

2021.

 • Latvijas Pirmā līga iegūst ģenerālsponsoru un maina nosaukumu uz Optibet Nākotnes līga.
 • LEEVON noslēdz sadarbību ar Baltic Sports Agency aģentu Patriku Ancānu. Sadarbības rezultātā, LEEVON pievienojas vairāki spēlētāji no Āzijas un Āfrikas.
 • Pirmie divi audzēkņi tiek nosūtīti uz Greifsvaldes akadēmiju, kur tie turpinās savu attīstību.
 • Pirmo reizi tiek translēta tiešraides LEEVON Runā epizode. Epizodes viesis – Māris Landmanis.
 • LEEVON savu spēļu translēšanā sāk izmantot 2 kameras.
 • Aleksandrs Fadeičevs, zaudējumā pret Smilteni (0:5, viesos), klūst par jaunāko LEEVON spēlētāju Pirmajā līgā (15 gadi 11 mēneši 1 diena). Līdz ar to Fadeičevs ir otrs jaunākais spēlētājs LEEVON vēsturē.
 • Pēc 676 dienu jeb 18 spēļu bez uzvaru sērijas, beidzot izcīnām uzvaru – Saldū, Latvijas kausa spēlē apspēlējot FK Jūrnieks (Rīga) ar rezultātu 2:0.
 • Spēlējot viesos pret Dinamo Rīga, LEEVON izcīna savu pirmo uzvaru 1. līgā (1:0). Vienīgos un uzvaras vārtus gūst Kristofers Dāvids Kravčenko.
 • Arī 2021. gada sezona tika pārtraukta priekšlaicīgi Covid-19 dēļ. Šajā sezonā LEEVON progresē turnīra tabulā un paliek 7. vietā, 10 klubu konkurencē.

2022.

 • LEEVON Optibet Nākotnes līgas akreditāciju iziet ar jaunu nosaukumu un turpmāk startēs kā LEEVON Saldus.

Kāpēc Saldus?

2015./2016. gadā Mārim Landmanim radās ideja par LEEVON akadēmiju. Taču, apzinoties situāciju Rīgā, tika nolemts lūkoties pēc variantiem Latvijas reģionos.

LEEVON ienākšana Saldū, kas pie reizes kalpoja par Māra Landmaņa atgriešanos mājās, notika 2016. gadā, kad LEEVON šeit sāka rīkot bērnu vasaras nometnes. Tajā pašā gadā LEEVON viesojās nometnē pie Latvijas Nacionālas izlases. Šī nometne vienmēr būs īpaša ar to, ka tās laikā Mārim Landmanim bija iespēja aprunāties ar toreizējo izlases spēlētāju Gintu Freimani, kura futbolista saknes arī meklējamas Saldus pilsētā. Sarunas laikā, Māris Landmanis izteica vēlmi, ka vēlētos LEEVON cītīgākajiem un talantīgākajiem audzēkņiem sniegt iespēju vasaras laikā doties uz kādu ārzemju nometni. Šī vēlme realizējās 2017. gadā, kad ar Freimaņa palīdzību LEEVON un Saldus audzēkņi pirmo reizi devās uz nometni Vācijā, Greifsvaldē pie Stefana Kroosa (Stefan Kroos), un šādas vizītes tiek atkārtotas joprojām. Neskatoties uz to, ka nopietnas sarunas par iespējamo LEEVON sadarbību ar vietējo sporta skolu un pašvaldību tika uzsāktas 2018. gadā., kā mūsu pirmo sadarbības gadu uzskatām 2019. gadu, kad Māris Landmanis aktīvi strādāja pie sastāva komplektācijas un kļuva par Saldus SS/Brocēnu NBJSS galveno treneri, bet LEEVON aktīvi piedalījās spēļu vadīšanā un organizēšanā. 2019. gads bija arī pirmais, kad Stefans Kroos pirmo reizi viesojās Saldū, kā laikā tika panākta arī vienošanās starp LEEVON un Greifswalder FC. Ilgstošā un ciešā draudzība starp Saldus klubu un Greifswalder FC ir vainagojusies tajā, ka vairāki LEEVON un Saldus audzēkņi regulāri dodas uz turnīriem un nometnēm Vācijā, kā arī vairāki audzēkņi jau ir pārcēlušies uz patstāvīgu dzīvi Vācijā, kur attīsta savu futbola meistarību.

Saldus ir lieliska pilsēta un tai ir vairāki no priekšnosacījumiem, lai nākotnē tā spētu kļūt par Latvijas futbola lielpilsētu.