Leevon Saldus

Gints Freimanis atgriežas mājās!

Tuvojās Latvijas futbola 1.līgas jaunās sezonas sākums, kurā šogad spēkus mēros 9 komandas. Starp tām būs arī līgas jaunpienācēja Saldus SS/Leevon, kura nupat ir paziņojusi, ka šajā sezonā to pārstāvēs Latvijas Nacionālajā futbola izlasē 13 spēles aizvadījušais Gints Freimanis.

Pērnā gada sezonu Gints Freimanis aizvadīja Optibet Virslīga klubā Jūrmalas Spartaks, kuras rindās sezonu noslēdza 5. vietā, 9 komandu konkurencē. Taču pirms tam, savā karjerā tas ir pārstāvējis tādus klubus kā FK Ventspils, RSK Dižvanagi, FK Jūrmala, FK Rīga, FK Jelgava, kā arī vācu Greifsvaldes Pommern un īru St.Patrick’s Athletic.

Latvijas augstākajā līgā Ginta Freimaņa kontā ir vairāk kā 200 spēles, no kurām veiksmīgākās tas ir aizvadījis FK Jelgava sastāvā, izcīnot 3 Latvijas Futbola kausus, kā arī, 2016. gadā, Gints Freimanis tika atzīts par Virslīgas labāko aizsargu. Taču pats spēlētājs atzīst, ka futbola atmosfēras ziņā, vislabākais laiks esot bijis, pārstāvot Īrijas augstākās līgas klubu St.Patrick’s Athletic. “Neteikšu, ka tur tas līmenis bija augstāks. Viņš bija savādāks. Tur bija skatītāji. Viss, kas notika apkārt, tas bija lielais futbols“, tā īsumā komentē pats spēlētājs, turpinot: “tu ej pa ielu- visi tevi zin un nāk klāt, par tevi interesējas. Viņi tur dzīvo futbolu. Visur plakāti, visur tiek ziņots, visi gatavojas spēlēm un, protams, kas svarīgi, spēles notika zem prožektoru gaismām. […] labi, tur nebija daudz fani, bet tie stadioni bija tādi kompakti, futbolam piemēroti, līdz ar to piepildīti un laukumam viss apkārt“. Papildus klubu karjerai, Gints Freimanis ir aizvadījis arī 13 spēles Latvijas Nacionālās izlases sastāvā un guvis 1 vārtus.

Šogad, Gints Freimanis ir atgriezies savā dzimtajā pilsētā – Saldū, kur viņš uzsāka savas futbolista gaitas, bet tagad ir gatavs aizstāvēt Saldus SS/Leevon krāsas. Pats futbolists savu atgriešanos komentē šādi: “Mārim Landmanim (Saldus SS/Leevon galvenais treneris, Leevon vadītājs) jau sen bija plāns attīstīt futbolu Saldū, bet es pie šīs idejas pieslēdzos klāt kādu gadu atpakaļ. Apsēdāmies pie viena galda un nonācām pie kopīga mērķa, ko gribam sasniegt. […] un tagad esam nonākuši pie tā, ka pateicoties Mārim ir 1.līga un septembrī sekos nākamais solis“.

Šī gada Latvijas futbola 1.līgas sākums bija paredzēts aprīļa sākumā, taču, kā jau plašsaziņas medijos ziņots, dēļ COVID-19 vīrusa izplatības, Latvijas futbola sezona ir pārcelta uz vēl nenoteiktu laiku.

Pilna interviju ar Gintu Freimani, raidījuma “LEEVON runā” ietvaros šeit:

Spotify lietotājiem ir iespēja noklausīties arī šeit: https://open.spotify.com/show/70RIFas2SUFM3iSVqJnNtE

Informāciju sagatavoja:
Edgars Andersons

Iesaki arī citiem!