Leevon Saldus
Leevon Saldus kopsavilkums pēc aizvadītajām izbraukuma spēlēm Optibet Nākotnes līgā 2022

Ar iepriekšējās nedēļas spēli Liepājā, kur tikāmies ar Grobiņas SC/LFS, ir noslēgusies mūsu sešu izbraukuma spēļu sērija, ar kuru iesākām šī gada Optibet Nākotnes līgu. Kā mums veicās šīs sezonas ievadā? To labi parāda šī brīža situācija tabulā – 0 punkti un 14. jeb pēdējā vieta turnīrā. Taču optimisms ir saglabāts, jo jau šajā nedēļas nogalē, atgriežoties Saldus pilsētas stadionā, alkstam svinēt savu pirmo šīs sezonas uzvaru, cīnoties ar saviem tiešajiem konkurentiem tabulā – FK Tukums 2000 dublieriem.

225 dienas – tieši tik ilgs laiks būs pagājis šajā sestdienā kopš pēdējo reizi spēlējām savu skatītāju priekšā, toreiz svinot uzvaru pār Dinamo Rīga. Šobrīd, gaidot sestdienas spēli pret mūsu tiešo sāncensi Optibet Nākotnes līga tabulā – Tukums 2000-2, varam tikai cerēt, ka tieši tik ilgs laiks būs bijis jāgaida, kad atkal izdosies svinēt uzvaru. Šī spēle mums tiešām būs ļoti svarīga, jo tā var kalpot kā lūzuma punkts, kurā aplaužam un atstājam savu sezonas sākumā izveidoto neveiksmju sēriju aiz muguras. Taču, pirms sīkāk aprunājam gaidāmo spēli, atskatīsimies uz (ne)paveikto sezonas ievadā.

Atšķirībā no iepriekšējām divām sezonām, kad to sākums tika pārcelts uz vasaru Covid-19 pandēmijas dēļ, šī Optibet Nākotnes līga sezona sākās laicīgi kā tas pienākas – pavasarī. Tā kā Saldus pilsētā nav mākslīgā seguma laukums, kur mēs varētu aizvadīt savas mājas spēles, mums izdevās vienoties ar citiem klubiem, ka sezonas ievadā spēlējam tikai izbraukumā, līdz ar to mums nenācās īrēt laukumu citā pilsētā un mēs būsim spējīgi visas šīs sezonas mājas spēles aizvadīt patiesi savās mājās – Saldus pilsētas stadionā. Taču ilgā prombūtne no mājām (kopā ar pirmssezonas pārbaudes spēlēm, šogad esam devušies jau trīspadsmit izbraukumos) nav lielākā problēma, ko sagādā mākslīgā seguma laukuma neesamība Saldū. Šī laukuma neesamība ir galvenais šķērslis, kas mums traucē aizvadīt pienācīgu pirmssezonas sagatavošanos un pilnvērtīgu treniņu procesu sezonas ievadā, kas katru gadu spilgti atspoguļojas sezonas sākumā. Kā piemēru, iedomājieties, ka basketbola komandai būtu jāgatavojas sezonai uz 3×3 basketbola laukuma. Tieši tādā situācijā esam mēs, pirmssezonu aizvadot uz mazā skolas laukuma.

Sezonas ievadā pretī stājās trīs Optibet Virslīga klubu dublieri – Riga FC, Valmiera FC un RFS. Kā mūsu galvenais treneris Māris Landmanis komentēja: “tas mums kalpos par labu, jo sezonas ievadā varēsim iespēlēties pret dublieriem, kas spēlē ārpus konkurences, lai labāk sagatavotos pirms spēlēm pret mūsu tiešajiem konkurentiem”. Jā, dublieru komandas cīnās ārpus konkurences par tikšanu uz Optibet Virslīga, taču, kas attiecas uz izkrišanu no līgas, tur visiem noteikumi vienādi, un tā kā atrodamies tabulas apakšdaļā, mums katrs punkts būs no svara, lai cīnītos par vietas saglabāšanu. Tajā pašā laikā, varam ironizēt, ka pieminētie dublieri tik tiešām nav mūsu šī brīža tiešie konkurenti, jo tabulā tie ieņem attiecīgi 3., 2. un 7. vietu.

Ja atskatāmies, kā mums veicās pret dublieru komandām, epizodiski mēs izskatījāmies labi. Īpaši var izcelt spēli pret Valmieras dublieriem. Kaut arī gala rezultāts par to neliecina – 1:4, gribas domāt, ka tā bija retā spēle, kur mēs tiešām varējām “aizķerties”. Diemžēl tas neizdevās un 2. puslaika ievads apraka mūsu cerības tajā spēlē. Labi, ka Kravčenko realizētais 11 metru soda sitiens pašās spēles beigās kaut nedaudz uzlaboja mūsu līdzjutēju garastāvokli, kas bija mērojuši tālo ceļu uz Valmieru, lai atbalstītu savu komandu klātienē. Spēles kvalitātes ziņā, līdz galam peļama nav bijusi arī mūsu šīs sezonas pirmā spēle, kad Mežaparkā viesojāmies pie Riga FC dublieriem (0:3), taču to pašu nevaram teikt par mūsu spēli LNK Sporta parkā pret RFS dublieriem. Šī spēle mums ne tikai atnesa trešo zaudējumu šajā sezonā (1:4), bet arī laupīja vienu no mūsu līderiem – Kravčenko, kurš guva savainojumu, kas liegs tam iziet laukumā vairākus mēnešus, iespējams, pat visu atlikušo sezonu. Pieminēšanas vērts ir arī fakts, ka šajā spēlē pie sarkanās kartītes tika Geraskins, kas tam liedza doties nākamās nedēļas izbraukumā uz Rēzekni.

Ja vēl paturpinām par mūsu pirmajām trīs spēlēm, tad viss nav pelēkos toņos krāsots. Ir arī labas lietas notikušas un šoreiz tās ir Anrija Tomasa Kmetjuka personā. Tie, kuri vēl nezin, Kmetjuks ir 15 gadus jauns spēlētājs, kurš mūsu akadēmijai pievienojās no JFC Dobele. Spēlē pret Valmieras dublieriem, Kmetjuks kļuva par visu laiku jaunāko spēlētāju, kurš devies laukumā LEEVON rindās. Viņš savu debiju piedzīvoja 15 gadu 1 mēneša un 30 dienu vecumā, iepriekšējo rekordistu – Kristeru Dreimani, apsteidzot par nepilniem 9 mēnešiem.

VISU LAIKU JAUNĀKIE LEEVON SPĒLĒTĀJI

  1. Anrijs Tomass Kmetjuks 15 gadi 1 mēn. 30 d. (pret Valmiera-2 (1:4), 16.04.2022., Optibet Nākotnes līga)
  2. Kristers Dreimanis 15 gadi 10 mēn. 10 d. (pret FK Lielupe (11:0), 27.07.2019., 2. līga (tagadējā 3. līga))
  3. Aleksandrs Fadeičevs 15 gadi 11 mēn. 1 d. (pret Smiltene/BJSS (0:5), 03.07.2021., Optibet Nākotnes līga)

Taču ar to nebeidzās Kmetjuka iespētais šajā sezonā. Ar savu spēli un meistarību, 15 gadus jaunais spēlētājs jau ir apliecinājis to, ka, neskatoties uz savu vecumu, viņš var spēlēt vīru futbolu un darīt to tik labi, ka, vēlos teikt, sezonas gaitā viņš varētu kļūt par, ja ne līderi, tad vienu no mūsu atslēgas spēlētājiem, pavisam noteikti. Savu meistarību Kmetjuks ir apliecinājis arī savā vecuma grupā. Vispirms izpelnoties vietu Kurzemes reģiona izlasē, bet pēc tam arī Latvijas Talantu skates simboliskajā izlasē, ar kuru tuvākajā laikā dosies uz pārbaudes turnīru Azerbaidžānā. Varam arī droši teikt, ka Kmetjuks ir pieskaitāms pie U-16 izlases kandidātiem. Līdz ar to, ja Kmetjukam izdosies debitēt U-16 izlasē, viņš būs kļuvis par pirmo mūsu akadēmijas spēlētāju, kurš pārstāvēs kādu no U vecuma izlasēm.

Anrijs Tomass Kmetjuks pa labi, pārstāvot Kurzemes reģiona izlasi LFF FUTBOLA AKADĒMIJAS U-15 TURNĪRĀ (avots: www.lff.lv)
Anrijs Tomass Kmetjuks augšējā rindā, otrais no kreisās puses, Kurzemes reģiona izlases sastāvā LFF FUTBOLA AKADĒMIJAS U-15 TURNĪRĀ (avots: www.lff.lv)

Atsaucoties uz Māra Landmaņa teikto, mūsu ceturtajā spēlē mums vajadzēja sasniegt tādu formu, kas mums jau palīdzētu cīnīties par uzvaru, taču savainojumi, ģimenes apsvērumi un Geraskina diskvalifikācija mums lika doties tālajā ceļā uz Rēzekni 14 vīru sastāvā (ja neskaitām rezerves vārtsargu, tad bijām 13). Kaut arī Rēzekne sezonas sākumā nedemonstrē to futbolu, ko pērn, kad viņiem teju izdevās izcīnīt vietu Optibet Virslīgā, savās mājās Rēzekne ierasti spēlē labi un to palīdz darīt viņu atbalstītāji, kas vienmēr pulcējas Latvijas mērogiem lielā daudzumā, lai aizstāvētu savas pilsētas un komandas godu. Neskatoties uz visu, varu droši teikt, ka tie džeki, kuri spēlēja pret Rēzekni, atdeva visus spēkus laukumā un, ja ne neveiksmīgā epizode, kurā Daniels Lērme raidīja bumbu savos vārtos, šobrīd mēs nebūtu bez punktiem turnīra tabulā. Taču pēc nedēļas, kad viesojāmies pie turnīra galvenajiem favorītiem – FS Jelgava, viss tas cīņas un gribas spēks bija pazudis. Spēle pret FS Jelgava kalpoja kā lūzuma punkts un no visas sirds ceru, ka tik zemu mēs vairs neatgriezīsimies. Pēc sagrāves Jelgavā (0:5), sekoja Daniela Lērmes došanās prom un Mārim Landmanim komandas interešu vārdā bija nepieciešams spert vēl papildus soļus, par kuriem mēs varam tikai cerēt, ka tie ir bijuši pareizi un/vai pietiekami, lai turpmākais sniegums ietu tikai uz augšu. Protams, iepriekšējā nedēļā vēl nevarējām gaidīt rezultātu un arī sestajā šīs sezonas spēlē piedzīvojām zaudējumu – 1:4 izbraukumā pret Grobiņas SC/LFS. Līdz ar to pēc aizvadītām 6 kārtām šajā Optbet Nākotnes līga sezonā mēs ieņemam pēdējo, 14. vietu.

Optibet Nākotnes līga tabula pēc 6 aizvadītām kārtām:

Garā izbraukumu sērijā ir aiz muguras un esam gatavi šīs nedēļas spēlei pret Tukums 2000 dublieriem, kas būs mūsu atgriešanās Saldus pilsētas stadionā. Spēle būs ļoti principiāla, jo pretī stāsies komanda, kura uz doto brīdi arī ir izkrišanas zonā, tāpēc abi klubi gribēs izcīnīt savu pirmo uzvaru, kas palīdzēs turpmākajai cīņai par augstākām pozīcijām turnīra tabulā. Mums šī spēle būs īpaša arī ar to, ka ir plānota Ginta Freimaņa un Dmitrija Novgordska atgriešanās laukumā. Gadījumā, ja viss būs kārtībā, un Dmitrijs dosies laukumā, tā būs viņa 30 spēle Leevon rindās. Līdzšinējo 29 spēļu laikā Dmitrijs ir guvis 35(!) vārtus un ir pārliecinošs visu laiku rezultatīvākais spēlētājs LEEVON rindās.

Spēle būs īpaša arī ar to, ka apmeklētības ziņā Saldus pilsētai tā būs iespēja kļūt par šī brīža Latvijas futbola pilsētu #1. Iepriekš, mūsu pirmajā mājas spēlē vēlējāmies labot savu apmeklētības rekordu, kas tika sasniegs 2019. gadā pret FK Karosta, kad 3. līgas ietvaros (tolaik 2. līga) sapulcējām 870 skatītājus, taču laikapstākļu prognozes mums varētu patraucēt to izdarīt.

LEEVON apmeklētākās spēles:

1. 870 pret FK Karosta (1:1, 2019)

2. 453 pret Lokomotiv Daugavpils (0:5, 2020)

3. 324 vs Super Nova (1:6, 2020)

Taču, gribam domāt, ka mūsu atbalstītājs nav no cukura, tāpēc jau iepriekš aicinājām ņemt līdzi savus lietussargus un/vai lietus mēteļus un doties sestdien uz Saldus pilsētas stadionu, lai aizstāvētu savas pilsētas godu, atbalstot savu komandu klātienē. Ja arī rekords nekritīs, mums ir visas iespējas kļūt par šī brīža apmeklētāko klubu Latvijā. Mērķis, kas mums kopīgi ir jāsasniedz – 570 skatītāji.

Latvijas apmeklētākie klubi šajā sezonā (vidēji):

  1. Liepāja – 569
  2. Rēzekne – 427
  3. Valmiera – 310

Šajā nedēļās nogalē varam atšķirt jaunu lapaspusi šajā sezonā, taču, lai to izdarītu, ir nepieciešama uzvara pret Tukums 2000 dublieriem, kuri apzinoties turnīra situāciju, laukumā sūtīs vairākus Virslīgas spēlētājus, tāpēc Tavai komandai – LEEVON Saldus, būs nepieciešams Tavs atbalsts! Mēs ticam, ka Saldus pilsēta ir spējīga uz lielām lietām, tāpēc vēlreiz – ņemam savus lietussargus, lietus mēteļus vai dejojam lietū, un sestdien, plkst. 17:00 tiekamies Saldus pilsētas stadionā! Uz spēli ierodamies laicīgi kā pienākas! Pirmie 300 apmeklētāji iegūs limitētā skaita spēles programmiņu bez maksas.

#EsmuParSaldu un Tu? ?

Informāciju sagatavoja:
Edgars Andersons

Iesaki arī citiem!