Leevon Saldus

Sestdien Grobiņas pilsētas stadionā tika aizvadīta Latvijas Pirmās līgas 2. kārtas spēle starp mājiniekiem Grobiņas SC un viesiem no Saldus. Saldus SS/Leevon komandai šī bija debijas spēle Latvijas otrajā spēcīgākajā futbola līgā. Diemžēl debijas spēle izrādījās neveiksmīga un tika piedzīvota sagrāve ar rezultātu 1:5.

Kā jau iepriekš ziņots, Latvijas Pirmā līga savu startu piedzīvoja pagājušajā nedēļā, kad tika aizvadītas 4 spēles, taču, tā kā līgā piedalās 9 komandas, viena no komandām katrā kārtā būs spiesta ņemt brīvdienu. Pirmajā kārtā tā bija Saldus SS/Leevon, kamēr šīs dienas pretiniece – Grobiņas SC, viesojās pie FK Smiltene/BJSS un piedzīvoja zaudējumu ar 0:2.

Atšķirībā no pagājušās spēles, Grobiņas SC galvenais treneris Viktors Dobrecovs bija veicis divas izmaiņas sākumsastāvā – Jāņa Freimaņa vietā sūtot Deividu Drāznieku un Nika Rubeza vietā – Jāni Jēkabsonu. Tikmēr Saldus SS/Leevon galvenais treneris Māris Landmanis bija izvēlējies spēlēt ar klasisko 4-4-2.

Spēles sākumā, kaut arī pirmajās 5 minūtēs Grobiņa izpelnījās divus stūra sitienus pie Saldus vārtiem un bumba vairāk uzturējās Leevon laukuma pusē, ļoti bīstami momenti ne pie vienas, ne otras komandas vārtiem netika izveidoti un bumba bieži ceļoja no vienas laukuma puses uz otru. Pirmais bīstamais sitiens tika izdarīts spēles 10. minūtē, kad no 30 metriem ļoti spēcīgu sitienu izdarīja Saldus SS/Leevon komandas jaunieguvums, aizsargs Aleksejs Giļņičs, taču bumba lidoja nedaudz virs vārtu pārlikņa. Turpmākajās minūtēs bumbu daudz vairāk kontrolēja Saldus vienība un bumba tikai retu reizi nokļuva Leevon soda laukuma tuvumā, bet neskatoties uz to, Saldus vienībai neizdevās veikt bīstamus sitienus, kas liktu pasvīst mājinieku vārtsargam – Mārcim Mazūram. Pirmais bīstamais moments pie Saldus SS/Leevon vārtiem bija spēles 19. minūtē, kad neveiksmīgi, izgājienā pēc bumbas, paklupa viesu vārtsargs Guntars Grablovskis, taču Grobiņas uzbrucējs nespēja izmantot šo situāciju un pagriezienā sita garām vārtiem. Spēli turpināja kontrolēt Saldus vienība un bija manāms, ka spēle nedaudz saasinās, jo pieauga asa spēle starp abu komandu spēlētājiem, kas konvertējās pirmajā brīdinājumā, kad spēles galvenais tiesnesis Vasilijs Mordatenko, spēles 24. minūtē, bija spiests parādīt dzelteno kartiņu Edgaram Freimanim, pēc tam, kad asi no kājām tika notriekts Saldus SS/Leevon spēlētājs – Artis Lazdiņš. Neilgi pēc tam, 27. minūtē ļoti maz pietrūka, lai Saldus pērnās sezonas bombardieris Dmitrijs Novgorodskis izlauztos viens pret viens ar vārtsargu, taču Dmitrijs nespēja apstrādāt Nika Ozola piespēli. Asa spēle turpinājās un arvien biežāk spēles galvenais arbitrs pieņēma apšaubāmus vai pat manāmi nepareizus lēmumus gan pret vienu, gan otru komandu, kas spēli vēl vairāk saasināja. Lai gan bumbu joprojām vairāk kontrolēja Saldus vienība, spēles 31. minūtē rezultātu atklāja mājinieki, kad pēc Arta Lazdiņa kļūdas, laukuma vidus daļā, ar precīzu sitienu izcēlās Artūrs Smetanovs. 0:1!

Pēc zaudētajiem vārtiem, nekas daudz nemainījās un bumbu joprojām vairāk kontrolēja viesi. Spēles 34. minūtē laba izdevība izlīdzināt spēles rezultātu bija viesu uzbrucējam Artūram Fjodorovam, kurš no aptuveni 6 metriem, pēc labas Dmitrija Novgorodska piespēles no labā flanga, sita garām vārtiem. Īsi pēc šī momenta, viens no mājinieku līderiem – Toms Gucs, saņēma bumbu laukuma centrā, apspēlēja vairākus Saldus SS/Leevon spēlētājus un izdarīja ļoti bīstamu sitienu no 16 metriem, taču bumba lidoja nedaudz virs vārtu tālā, augšējā stūra. Spēles gaita bija izlīdzinājusies un bumba ar vien biežāk uzturējās Leevon laukuma pusē, un 36. minūtē, ne līdzi galam veiksmīgi nospēlēja Leevon vārtsargs Grablovskis, kurš neaizsniedzās līdz vārtu priekšā atlēkušajai bumbai, tā vietā nogāza pretinieku spēlētāju Jēkabsonu, kurš nopelnīja 11 metru soda sitienu savai komandai. Soda sitienu devās izpildīt Gucs, taču Grablovskis laboja savu kļūdu un nevis atvairīja, bet gan tvēra Guca sitienu, kurš bija tēmēts pašā vārtu apakšējā stūrī. Rezultāts palika nemainīgs. Atlikušajā 1. puslaika laikā nevienai no komandām vairs neizdevās izveidot neko ievērības cienīgu un komandas devās atpūtā pie debitantiem nevēlama rezultāta – 0:1.

Spēlei atsākoties, mājinieku galvenais treneris Viktors Dobrecovs veica divas spēlētāju maiņas – Edgara Freimaņa vietā sūtot Kristianu Rozentālu un Deivida Drāznieka vietā sūtot Rinaldu Stankusu, kamēr Saldus izgāja laukumā ar sākumsastāvu.

Otro puslaiku daudz aktīvāk uzsāka Saldus SS/Leevon, kuri ar tālām vai pustālām bumbām centās izlauzties pretinieku aizsardzībai, taču bez sekmēm. Pirmais bīstamais uzbrukums 2. puslaikā uz Grobiņas vārtiem bija 55. minūtē, kad pēc centrējuma atlēkušo bumbu ar krūtīm apstrādāja un ar pirmo pieskārienu sitienu izdarīja Giļņičs. Taču bumba ar augstu trajektoriju lidoja nedaudz pāri vārtiem. Pēc neilga brīža, spēles 56. minūtē, pēc Lazdiņa centrējuma bumbu nesavāca vairāki spēlētāji un bumba, pašu vārtu priekšā, nonāca pie Oskara Deaka, kuram
neizdevās precīzs sitiens – bumba lidoja tieši virsū Mazūram. Īsi pēc tam, spēles 58. minūtē, Saldus SS/Leevon uzbrucējs Novgorodskis atkal varēja tikt pie bīstama izgājiena, taču atkal neizdevās apstrādāt komandas biedra piespēli. Bumba bija kā iespiesta Grobiņas laukuma pusē, taču, neskatoties uz to, trūka sitieni, kuri bieži netika izdarīti no labām sitienu pozīcijām, jo vēlme, izspēlēt un iegūt vēl labākas pozīcijas, bija lielāka. Vienā no šādām situācijām, Saldus komanda iekrita un Grobiņa varēja doties pretuzbrukumā. Spēles 63. minūtē, aptuveni no 18 metriem, pēc labas izspēles, labā sitiena pozīcijā nokļuva Nils Svarens, taču sitienu neizdarīja, tā vietā pazaudēja bumbu un Grobiņa devās pretuzbrukumā. No laukuma centra, bumba nonāca pie Grobiņas spēlētāja, laukuma labajā malā, kurš piespēlēja gar vārtiem, Saldus spēlētāji nesadalīja pretinieku spēlētājus un bumba, vārtu priekšā, nonāca pie pieredzējušā Toma Guca, kurš šādu izdevību nelaida garām. 0:2!

Pēc ielaistajiem vārtiem nekas daudz nemainījās – bumbu joprojām kontrolēja Saldus vienība. Īsi pēc ielaistiem vārtiem, laukuma stūrī tika fiksēts noteikumu pārkāpums pret Deaku. Soda sitienu devās izspēlēt Giļņičs, kurš ar augstu griezto bumbu piespēlēja uz tālo stabu, kur pilnīgi viens, labā sitiena pozīcijā, ieskrēja Ozols, kurš izdarīja sitienu ar galvu, taču nesekmīgi. Pēc šīs epizodes, Grobiņas aizsargi izdarīja tālu piespēli uz otrā laukuma galā esošo Jāni Jēkabsonu. Jāatzīst gan, ka izskatījās, ka piespēles izdarīšanas brīdī, Jēkabsons atradās aizmugures stāvoklī, taču līnijtiesneša karodziņš palika nepacelts un Jēkabsons varēja doties izgājienā viens pret Grablovski. Grablovskis izvēlējās palikt vārtu tuvumā, atstājot daudz vietas Jēkabsonam, kurš to izmantoja, raidot bumbu tālajā apakšējā stūrī. 0:3!

Pēc vārtu zaudējuma, Saldus SS/Leevon aizsargs Giļņičs vērsās pie galvenā tiesneša ar pārmetumiem, ka netika fiksēta aizmugure, taču, tā vietā, lai panāktu, ka tiesnesis maina savu lēmumu, izpelnījās dzelteno kartiņu. Pēc kārtējiem zaudētajiem vārtiem, Saldus SS/Leevon turpināja būt aktīvi, taču neko ļoti bīstamu neizdevās izveidot pie Grobiņas vārtiem. Vienā no retajām reizēm, spēles 71. minūte, kad bumba pārgāja Leevon laukuma pusē, pēc bumbas atņemšanas, neprecīzu piespēli izdarīja Svarens un noteikumu pārkāpumu pret mājinieku spēlētāju izdarīja Saldus SS/Leevon kapteinis – Gints Freimanis. Soda sitienu, no aptuveni 25 metriem, devās izpildīt Jēkabsons. Sitiens izdevās ļoti labs, bet vārtu pārliknis glāba Saldus vienību no ceturto vārtu zaudējuma. Pēc šīs epizodes, Saldus vienība centās atgriezties Grobiņas laukuma pusē, virzot savu aizsardzības līniju maksimāli augstu, taču 71. minūtē, Saldus vienības aizsardzība iekrita. Pie laukuma centra Freimanis padeva piespēli Deakam, kurš nepagāja pretī bumbai, ko izmantoja Grobiņas spēlētājs – Rinalds Stankus, pretkustībā pārtvērot bumbu pie laukuma centra, līdz ar to, Stankus varēja doties izgājienā viens pret Grablovski. Jāatzīst, ka atkal ne īpaši veiksmīgu pozīciju izvēlējās Saldus vārtsargs, kurš ilgi palika uz līnijas, nenākot pretī, bet, kad izskrēja, šķiet, ka pazaudēja vārtus, jo atstāja daudz brīvas vietas vārtu tuvajā stūrī, ko izmantoja Stankus. 0:4!

Pēc zaudētājiem vārtiem bija redzams, ka sāk nolaisties Saldus SS/Leevon spēlētāju rokas, līdz ar to, daudz biežāk ar bumbu bija mājinieki, kuriem bija arī vairākas ļoti labas izdevības gūt piektos vārtus, taču vairākas reizes no zaudētiem vārtiem glāba Grablovskis vai arī Grobiņas spēlētājiem neizdevās savaldīt bumbu. Tuvojoties spēles izskaņai, no jauna uzvirmoja asa spēle, bet, kas neierasti, šos asumus radīja mājinieki, kuri jau bija nodrošinājuši uzvaru šajā spēlē. Maz līdzēja arī galvenā tiesneša klātesamība, kurš nespēja nomierināt spēlētājus. Spēles 87. minūtē, piespēle beidzot atrada koridoru līdz priekšējās līnijas spēlētājiem un uz laukuma nesen iznākušais Kristaps Neilands nonāca bīstamā pozīcijā, taču tika nogāzts no aizmugures, kas deva iespēju izpildīt 11 metru soda sitienu. To devās izpildīt Giļņičs, kurš bija nekļūdīgs, gūstot ne tikai savus pirmos vārtu šajā sezonā, bet arī komandas. 1:4!

Uzreiz pēc vārtu guvuma, Giļņičs devās pēc bumbas, lai to ātrāk nogādātu laukuma centrā, taču mājinieku vārtsargs to paņēma rokās un spītīgi nelaida vaļā, neapšaubāmi kavējot spēles laiku, taču kārtējo reizi tiesnesis nespēja pieņemt pareizu lēmumu un brīdinājums nesekoja. Par ko iebilda Giļņičs, ar visu bumbu paceļot mājinieku vārtsargu, kurš beidzot atlaida bumbu un nokrita zemē, apķerot sevi un apgalvojot, ka esot saņēmis sitienu, lai gan ļoti labi bija redzams, ka vienīgais sitiens, kuru Mazūrs saņēma, bija par viņa cieņu, bet šo sitienu izdarīja viņš pats. Jāatzīst, ka Mazūra teātris nostrādāja uz spēles galveno tiesnesi un Giļņičs saņēma otru dzelteno kartiņu, kas nozīmēja, ka viņam bija jāpamet spēles laukums. Lai gan tā bija spēles 88. minūtē, ar to viss nebeidzās.

Spēles 90. minūtē, ļoti rupji un sev neierasti kļūdījās Saldus SS/Leevon kapteinis Freimanis, kurš pie sava soda laukuma līnijas, varētu teikt, ka atdeva bumbu Grobiņas uzbrucējiem, kuri manāmi negaidīja to un nespēja realizēt šo iespēju. Neilgi pēc šīs kļūdas, sekoja vēl viena rupja Freimaņa kļūda, taču šoreiz Grobiņa to nepiedeva un Gucs ar skaistu sitienu pielika punktu spēles rezultātam. 1:5!

Taču tas nebija punkts spēlei. Spēles 93. minūtē, noteikumu pārkāpums bija pret Gintu Freimani, kad Jānis Freimanis ar Amerikāņu futbola cienīgu atbloķēšanu nogrūda zemē Gintu Freimani, kam sekoja Edgara Bites nevajadzīgs grūdiens mugurā pret Neilandu. Tikmēr Gints Freimanis bija augšā uz kājām un no muguras atvilka malā Jāni Freimani. Tikmēr Kārlis Slūtiņš un Ralfs Denijs Džeriņš apmainījās ar grūdieniem, kam sekoja nevajadzīga Rinalda Stankus iesaistīšanās un rupjas darbības. Neskatoties uz to, ka dzelteno kartīti bija pelnījuši, vismaz, Gints Freimanis, Jānis Freimanis un Rinalds Stankus, galvenais tiesnesi parādīja tika vienu – Gintam Freimanim. Jāatzīst, ka pēc šī momenta pie galvenā tiesneša piegāja viens no asistentiem un norādīja, ka kartīti pelnījis arī Ralfs Denijs Džeriņš. Kā izrādījās, šī epizode bija noslēdzošā šajā spēlē.

Ar šo spēli nekas nebeidzas. Gluži otrādi – viss ir tikai sācies, jo jau šo sestdien, 18. jūlijā, Saldus SS/Leevon aizvadīs savu šīs sezonas pirmo mājas spēli, kurā sacentīsies pret JDFS Alberts. Par iespēju ierasties un atbalstīt savu komandu klātienē, informācija vēl sekos.

Atgādinām, ka visas Saldus SS/Leevon spēles tiks translētas Leevon Facebook lapā.

Grobiņas SC – Saldus SS/Leevon 5:1 (1:0)
11.07.20., Grobiņas pilsētas stadions. Skatītāju skaits – 190.

Vārti: 1:0 A.Smetanovs 31′, 2:0 T.Gucs 63′, 3:0 J.Jēkabsons 65′, 4:0 R.Stankus 72′, 4:1 A.Giļņičs (P) 88′, 5:1 T.Gucs 90′
Brīdinājumi: E.Freimanis 24′, R.Sāmietis 87′, R.D.Džeriņš 93′ – K.Slūtiņš 35′, A.Lazdiņš 40′, A.Giļņičs 66′, G.Freimanis 92′
Noraidījumi: A.Giļņičs 88′ (otrā dzeltenā)

Grobiņas SC: M.Mazūrs, E.Freimanis (K.Rozentāls 46′), T.Gucs, E.Knapšis (J.Freimanis 76′), A.Stankus, D.Drāznieks (R.Stankus 46′), R.D.Džeriņš, A.Smetanovs (A.Tumanovs 69′), K.D.Lībeks, E.Bite, J.Jēkabsons (R.Sāmietis 79′). Galvenais treneris – Viktors Dobrecovs.

Saldus SS/Leevon: G.Grablovskis – G.Freimanis, A.Giļņičs, M.Biders (K.Neilands 70′), K.Slūtiņš – A.Lazdiņš (V.Konovalovs 83′), N.Svarens (R.Seļickis 75′), O.Deaks, N.Ozols (D.Jansons 82′)- A.Fjodorovs (D.Vitkovskis 68′), D.Novgorodskis. Galvenais treneris – Māris Landmanis.

Galvenais tiesnesis – Vasilijs Mordatenko

Latvijas Pirmā līga, 2. kārta:
11.07.20.
Grobiņas SC – Saldus SS/Leevon 5:1 (1:0)
Skatītāju skaits: 190

11.07.20.
FC Lokomotiv Daugavpils – FK Auda 2:0 (2:0)
Skatītāju skaits: 115

11.07.20.
JDFS Alberts – FK Smiltene/BJSS 1:0 (1:0)
Skatītāju skaits: 92

12.07.20.
SK Super Nova – Rēzekne 4:1 (1:0)
Skatītāju skaits: 150

Latvijas Pirmā līgaSUNZVV.S.P
1FC Lokomotiv Daugavpils22005:1+46
2SK Super Nova21104:1+34
3Grobiņas SC21015:3+23
4FK Smiltene/BJSS21012:1+13
5FK Auda21012:203
6JDFS Alberts21011:2-13
7FK Dinamo Rīga10100:001
8Saldus SS/Leevon10011:5-40
9Rēzekne20022:7-50

Rezultatīvākie spēlētāji:
Erkin Aleksandr (FC Lokomotiv Daugavpils): 3
Toms Gucs (Grobiņas SC): 2
Staņislavs Pihockis (SK Super Nova): 2

Informāciju sagatavoja:
Edgars Andersons, Saldus SS/Leevon

Šeit var noskatīties pilnu tiešraides ierakstu no Saldus SS/Leevon spēles pret Grobiņas SC:

Iesaki arī citiem!